Single Blog

  • Home
  • „Jak Cię widzą, tak Cię… piszą.”

„Jak Cię widzą, tak Cię… piszą.”

Zadbaj o wygląd i funkcjonalność sali konferencyjnej.

W tym znanym powszechnie porzekadle jest wiele mądrości. Wygląd ma znaczenie, i to, jak się prezentujesz, nie pozostaje bez wpływu na to, jak Ciebie odbierają inni.

Wartościowa treść i atrakcyjna forma powinny iść w parze. Przełóż / Spróbuj przełożyć to na design swojego biura, a w szczególności na przestrzenie, które są miejscem spotkań z Twoimi kontrahentami.

Zatem, czy Twoja sala konferencyjna wygląda wystarczająco reprezentacyjnie?

Czy posiada wszystkie funkcje, które pomagają w budowaniu relacji i prestiżu Twojej organizacji?

Podczas projektowania sal biurowych z przeznaczeniem konferencyjnym zwykle dużo uwagi poświęca się estetyce wnętrza. Pamiętajmy jednak, że oprócz wystroju bardzo liczy się komfort. Przecież wielogodzinne spotkania nie powinny być męką dla uczestników. Warto zatem zadbać o kręgosłupy gości i sprawić im wygodne fotele. Warto zapewnić właściwe warunki do pracy umysłowej przez dobrze ustawioną temperaturę i klimatyzację. Warto też przygotować dla uczestników napoje zimne i gorące (kawa, herbata) oraz coś na ząb, by nie odczuli głodu ani pragnienia. Ale czy to wystarczy?

Oczywiście, że nie. Współczesne spotkania wymagają odpowiedniego osprzętu, ergonomicznie dobranego oświetlenia oraz profesjonalnych urządzeń audio-wideo, by wszystko „wyglądało dobrze” i przebiegało bez zarzutu. Zacznijmy od obrazu i projektora. 

Konferencja wygląda dobrze. Z dobrym projektorem i ekranem.

Obraz dużego formatu zapewnia większy komfort widzów. Dlatego, zakładając np. szerokość obrazu 2 metry i więcej, należałoby pomyśleć o porządnym projektorze. Powinien mieć wystarczająco mocną lampę, aby odwzorowywać wiernie kolory przy świetle dziennym. Kiedy nie masz wyciemnionej sali, ma to duże znaczenie.

Z kolei, jeśli chodzi o ekran, optymalnym rozwiązaniem jest sufitowy ekran wysuwany, ale nie zawsze są warunki do jego montażu. Często stosuje się przenośne ekrany na trójnogach lub ekrany wieszane na ścianie. To kwestia przeznaczenia konkretnej sali, bywa, że adaptowanej doraźnie na potrzeby spotkania z użyciem multimediów do wideo-prezentacji. W sytuacjach, kiedy salka jest nieduża, sprawdzają się projektory z optyką dedykowaną do krótkiego dystansu między urządzeniem a ekranem.

Nasz wybór to EPSON EB-L200F – podstawowy projektor laserowy Full HD wyposażony w liczne funkcje, który jest idealnym zamiennikiem istniejących modeli lampowych. Zapewnia jasność na poziomie 4500 lumenów, różne opcje łączności bezprzewodowej i przewodowej oraz skalowalny obraz o przekątnej do 500 cali.

A może wyświetlacz?

Cechą współczesnych profesjonalnych wyświetlaczy jest ich dostępność z coraz większymi przekątnymi obrazu, przy zachowaniu kontroli parametrów, takich jak nasycenie kolorów, kontrast czy jasność.

To dlatego wyświetlacz będzie dobrym rozwiązaniem dla mniejszych pomieszczeń, gdyż pozwala uzyskać ostry, jakościowy obraz przy trudniejszych warunkach oświetleniowych, kiedy np. światło słoneczne jest uciążliwe.

Tak, jak pisaliśmy wcześniej, nie zawsze możliwe jest wyciemnienie sali lub po prostu nie da się ograniczyć jasnego światła otoczenia podczas Twojej prezentacji. Wtedy profesjonalny monitor stanowi godne uwagi rozwiązanie. Jego niewątpliwą zaletą będzie wysokiej rozdzielczości, odpowiednio jasny i kontrastowy obraz. Dodatkową wygodą jest funkcja dotykowa wybranych wyświetlaczy. Ta interaktywność sprawdza się zarówno na ekranach informacyjnych, jak i podczas multimedialnego spotkania biznesowego czy w szkołach podczas zajęć dydaktycznych.

Polecamy Samsung Flip Pro
– jeszcze lepsza interaktywność – opóźnienie wynoszące zaledwie 26 ms, 2048 punktów nacisku wbudowanych bezpośrednio w wyświetlacz oraz obsługa wielodotyku dla 20 osób !!
– więcej różnych funkcji rysowania i pisania
– port USB Type-C
– integracja z AirPlay 2
– dostęp do aplikacji do rozmów wideo w oparciu o interfejs WebRTC „Real Time Communications“
– nowy design – uchwyt ułatwiający przemieszczanie, panel kontrolny zapewniający szybki dostęp od frontu, jasnoszary kolor

Ścianki wideo. Do zadań specjalnych.

Kiedy potrzebujemy uzyskać obraz o dużych wymiarach wykraczających poza proporcje dostępnych na rynku ekranów, rozwiązaniem są ścianki wizyjne, czyli konstrukcje złożone z wielu monitorów, skonfigurowane tak, by dawać zsynchronizowany, spójny obraz wielkoformatowy. Jedynym minusem może być to, że podziały między składowymi monitorami są widoczne (ramki poszczególnych ekranów), ale producenci pracują nad tym, wprowadzając coraz cieńsze obudowy swoich monitorów panelowych. W sytuacji, w której przykładowo chcemy mieć dobrze widoczny z bliskiej odległości obraz o łącznej powierzchni 3 na 4 metry, ścianka wideo może sprawdzić się lepiej nawet od dobrego projektora.

Powróćmy teraz do głównej kwestii – wyposażenia sali konferencyjnej.

Zestaw do wideokonferencji.  Obowiązkowo.

Usprawnienie komunikacji często przekłada się na bardziej efektywną współpracę. To benefit nie do pogardzenia. Dlatego zestawy wideokonferencyjne są tak pożądanym obecnie towarem. Szczególnie, że model pracy zdalnej wprowadził do wielu organizacji konieczność zintensyfikowanego komunikowania się z pracownikami i kontrahentami za pośrednictwem Internetu.

Producenci dostrzegli tę zmianę w środowisku biurowo-korporacyjnym i odpowiedzieli na potrzebę rynku adekwatnym sprzętem i oprogramowaniem. Wszyscy znamy aplikacje Zoom oraz Teams. Zaprojektowano do nich profesjonalne urządzenia audio-wideo – zestawy konferencyjne zintegrowane z obecnym na rynku oprogramowaniem do spotkań online.

Dedykowany sprzęt telekonferencyjny znajdziemy w ofercie różnych firm. Zwykle obejmuje kamerę, mikrofony kierunkowe oraz stację bazową z głośnikiem.

Naszym typem w tej kategorii jest Logitech Rally Plus.

Ten modułowy zestaw daje duże możliwości spersonalizowania i dostosowania do naszych indywidualnych wymagań. Zdecydowanie najmocniejszym ogniwem zestawu jest kamera, która zapewnia rozdzielczość 4K. Posiada 5-krotny zoom cyfrowy oraz 15-krotne powiększenie całkowite. Oprócz tego Rally Plus to świetna jakość dźwięku, dzięki głośnikom o wysoko wydajnych membranach.

Już dobrze widać. Czy może lepiej zabrzmieć?

Nagłośnienie jest bardzo ważne. Zwykle rozmieszcza się je na ścianach sali, tak by zapewnić dźwięk wyraźny, pozwalający na zrozumienie wypowiedzi płynącej z głośników przez wszystkich uczestników spotkania.

Zdarza się, że w jednej sali gromadzi się więcej osób. Wtedy dobry sprzęt nagłośnieniowy jest wybawieniem, gdyż pozwala prelegentom dotrzeć z informacją do wszystkich uczestników, bez względu na to, jak daleko są rozlokowani. Techniczna jakość przekazu audio jest naturalnym wsparciem dla merytorycznej warstwy wystąpień i odgrywa istotną rolę w odbiorze prezentacji przez zgromadzonych. To się liczy i do tego się opłaca, zwłaszcza podczas spotkań biznesowych. Pomyśl – być usłyszanym i być dobrze zrozumianym!

Podłączenie prądu. Istotny detal.

Znakomita większość urządzeń do prowadzenia prezentacji i konferencji multimedialnych wymaga podłączenia prądowego. Stabilne zasilanie, np. w postaci przyłącza podłogowego, pozwoli na doprowadzenie przewodów elektrycznych do wielu stanowisk, w tym do stołu konferencyjnego. Poza tym warto zamówić dużą ilość gniazdek, żeby przedłużacze i okablowanie nie krępowało uczestników i nie wprowadzało bałaganu pod stołem.

Chociaż, bazując na współczesnych rozwiązaniach, można w ograniczonym zakresie prowadzić bezprzewodową transmisję audio i wideo, wcześniej czy później, dostęp do zasilania okaże się rzeczą niezbędną. Całe szczęście rynek proponuje tu wiele opcji.

Podsumowując – warto zainwestować w dobry „wygląd” i „odbiór”, bo ta inwestycja szybko się zwraca. Zadbaj o jakość audio i wideo biznesowych spotkań, z korzyścią dla wszystkich. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach systemów konferencyjnych i naszych rekomendacjach, prosimy o kontakt. W GMP Solutions – jak zawsze – chętnie doradzimy i znajdziemy optymalne rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb.