Single Blog

  • Home
  • Za nami ISE 2023! Nasza relacja z targów.

Za nami ISE 2023! Nasza relacja z targów.

ISE większe niż dotychczas

Już na pierwszy rzut oka tegoroczna edycja ISE przerosła rozmachem poprzednie edycje. Od pierwszego dnia imprezy ustawiały się kolejki do wejścia, a tysiące odwiedzających każdego dnia (z rekordową liczbą 58 tys. unikatowych gości dziennie) to najlepszy dowód, że targi są potrzebne i cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

W nowoczesnym centrum konferencyjnym Fira Gran Via wystawcom udostępniono 7 obszernych hal o powierzchni 57 tys. m2. To naprawdę długie kilometry do zwiedzania, jeśli chciałoby się zobaczyć wszystko. Do prezentacji contentu zastosowano wielkoformatowe ekrany, a ich najwyższą jakość obrazu aż chce się nazywać “super-realistyczną”, gdyż potrafiła kreować iluzję przenoszenia do innej przestrzeni.

Imersja trendem branży ProAV

To, co na pewno robiło wrażenie w tym roku, to ogromna liczba ekranów o różnej wielkości i o różnym kształcie. Były dosłownie wszędzie, już od wejścia. Gigantyczne obrazy ruchome udostępniane dzięki ekranom LED jak i projektorom to wymarzone narzędzia do budowania imersyjnych instalacji. Imersja i mapping to jeden z ważniejszych trendów w sektorze ProAV. Współczesne ekrany i wirtualne ściany pozwalają wyświetlać wysokiej jakości obrazy, realistyczne tła i dlatego znajdują one coraz szersze zastosowanie w branży filmowej i produkcji telewizyjnej.

Nasze typy na ISE 2023

Wśród najciekawszych dla nas wystawców znalazły się m.in. takie firmy jak: Logitech, HP/POLY, Samsung, LG, Lenovo, Epson, Sharp/NEC,  oraz jeden z polskich akcentów na targach – EDBAK.

Logitech

Dla nas głównym punktem programu na stoisku Logitech była prezentacja ich nowej kamery. To Logitech Sight w połączeniu z RallyBar i RallyBarMini jest w stanie zapewnić to, na czym aktualnie zależy wszystkim firmom pracującym w trybie hybrydowym. Mowa o zapewnieniu jednakowego komfortu uczestnikom spotkań online, zarówno tym działającym w trybie stacjonarnym, czyli w biurze jak i tym pracującym zdalnie, najczęściej z domu. Celem jest osiągnięcie tzw. Meeting Equality satysfakcjonującego wszystkich uczestników zdalnych spotkań i konferencji.

LOGITECH SIGHT to kamera do zainstalowania na blacie stołu. Posiada szereg wygodnych funkcji, w tym inteligentne kadrowanie wielu uczestników. Dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji, kamera wybiera najlepszy widok na salę konferencyjną i poszczególne osoby w pomieszczeniu. Za sprawą tych technologicznych udogodnień spotkania hybrydowe stają się inkluzywne, a ich uczestnicy pracujący zdalnie, dzięki obrazowi lepszej jakości, jego ostrości I kadrowaniu, nie czują już takiego dystansu wobec pracowników stacjonarnych po drugiej stronie łącza.

Funkcje Rally Bar i Sight sprawiają, że kamera podąża za rozmówcami, rejestruje ich kontekstową aktywność i potrafi automatycznie kadrować uczestników przy stole konferencyjnym. Kamera Sight na stole współpracuje z video barem z przodu pomieszczenia. W efekcie możemy pokazać interakcję w sali konferencyjnej w ciekawszy, atrakcyjny dla odbiorców sposób.

Kamera Sight integruje się z głównymi platformami do wideokonferencji – Microsoft Teams, Zoom i Google Meet. Wśród przedstawianych korzyści dla użytkowników Sight, pierwszorzędne znaczenie będzie mieć krystalicznie czysty, naturalny dźwięk, zoptymalizowany widok sali i uczestników, oraz ogólnie lepsze wrażenia ze spotkań hybrydowych.

Czytaj więcej ->

Uwaga! Kamera będzie w sprzedaży latem 2023, ale już możecie zgłaszać chęć zakupu naszym przedstawicielom handlowym.

HP / Poly

Z badań wynika, że prawie 80% spotkań biznesowych odbywa się wirtualnie czyli praca zdalna i model hybrydowy przyjęły się w znakomitej większości firm. HP i Poly zareagowały na nowe wyzwania i aktualne potrzeby rynku, proponując udoskonalone systemy konferencyjne. 

Odkąd Poly stało się częścią HP pod koniec 2022 połączenie dekad doświadczeń obu firm pomogło tworzyć coraz ciekawsze propozycje. Po to, by poprawiać doświadczenie użytkownika, by był lepiej widziany, słyszany i mógł cieszyć się zoptymalizowaną komunikacją zdalną audio-wideo.

9 generacja produktów biznesowych do wideokonferencji od HP / Poly zapewnia jeszcze wyższą jakość i wyznacza współczesne standardy pracy w trybie hybrydowym. Poly Director AI i Noise Block Acoustic Fence to tylko niektóre z zaszytych w urządzeniach technologii podnoszących na najwyższy poziom jakość i bezpieczeństwo spotkań audio-wideo. Nie sposób tu pominąć systemów szyfrowania w słuchawkach odpowiadających standardom amerykańskiego ministerstwa obrony (Savi 7300).

Ciekawą nowością jest Voyager Free 60 czyli bezprzewodowe słuchawki douszne Poly odpowiadające na potrzeby adresowane przez klientów biznesowych. Najważniejsze cechy tych urządzeń to system do zarządzania podczas korzystania z większej ilości słuchawek, wyciszanie zakłóceń i niechcianych dźwięków otoczenia oraz certyfikacja Microsoft Teams.

HP zaprezentowało nowy komputer z procesorem Intel Core i7-12th gen. i z certyfikowanym Microsoft Teams Rooms. HP Mini Conferencing PC można już zamawiać, najlepiej w zestawach z Poly Studio Room Kits.

Na uwagę zasługuje też Poly Studio X70, video bar do średnich i dużych sal zaprojektowany z myślą o spotkaniach za pośrednictwem Teams. Urządzenie jest certyfikowane do pracy z tą właśnie platformą.

Czytaj więcej ->

Samsung

Samsung postawił na zrównoważone rozwiązania Digital Signage i skutecznie udowadnia, że to właśnie one mają przyszłość. Strategia środowiskowa firmy pokazuje dobrze jej świadomość ekologiczną w tworzeniu nowych technologii.

Centralne miejsce zajmował dobrze już nam znany The Wall, wyświetlacz nowej generacji zapewniający prawdziwie niezrównane wrażenia z oglądania. Pośród prezentowanych na targach produktów znalazł się zmodyfikowany Samsung Kiosk w wersji dla systemu Windows, a także nowe rozwiązania dla Flip Pro umożliwiające optymalne wykorzystanie ekranu oraz łączenie go z innymi ekranami i urządzeniami. Wszystko po to, aby to, aby pomagać tworzyć bardziej przyjazne środowisko do pracy zdalnej, jednoczenie zwiększając jego efektywność.

Mamy potwierdzenie, że Samsung wprowadza mały, 24-calowy wyświetlacz do zastosowań zewnętrznych (symbol OH24B), dla zaspokojenia potrzeb sektora ładowarek do pojazdów elektrycznych. Rozwiązania Samsunga do zastosowań zewnętrznych cechuje trwałość, dobra widoczność w różnych warunkach pogodowych i porach dnia oraz wysoka odporność na wodę, płyny, kurz, urazy mechaniczne i wysokie temperatury.

Produkty Samsung Smart Signage z oferty na 2023 są o blisko 40% cieńsze od ich poprzedników przy grubości 28,5 mm. Redukuje się przy tym liczba kontenerów wysyłkowych o ponad 20%, co ma niezaprzeczalne znaczenie dla logistyki oraz ochrony środowiska. Dodatkowo produkty Smart Signage posiadają automatyczną regulację jasności ekranu. Dzięki zainstalowanym czujnikom reagują na natężenie światła otoczenia i pomagają użytkownikom automatycznie zarządzać zużyciem energii.

Czytaj więcej ->

LG

LG Electronics zaprezentowało swoje najnowocześniejsze wyświetlacze pod hasłem „Life, Be Bloomed”. Innowacyjne rozwiązania oferują wachlarz nowych możliwości. Pełna gama wyświetlaczy LG (w tym wyświetlacze Micro LED, przezroczyste wyświetlacze OLED i wyświetlacze LED) pokazana była w zdigitalizowanych przestrzeniach, tak by odwiedzający mogli poznać różnorodność ich zastosowań – w przestrzeniach handlowych, korporacyjnych, w placówkach edukacyjnych oraz branży hotelarskiej.

Największy z zaprezentowanych LG Magnit – 272” microLED 8K choć technologicznie nie nowatorski, to pod względem jakości obrazu zachwycający. Pozwala poczuć, że świat na ekranie może być bogatszy i piękniejszy od tego rzeczywistego! Naprawdę, niezapomniane wrażenia. LG MAGNIT dlatego świetnie nadaje się m.in. do prezentacji multimedialnej sztuki w przestrzeni publicznej.

Z kolei Virtual Production umożliwia nagrywanie filmów na żywo przy użyciu cyfrowego obrazu tła. W zainscenizowanym studiu telewizyjnym w oparciu o połączone monitory LED można było oglądać perfekcyjne obrazowanie człowieka w dowolnie wybranej scenerii.

W ofercie LG zasługują również na uwagę Transparent LED – przezroczyste wyświetlacze pozwalające na tworzenie niesamowitych aranżacji z powierzchniami szklanymi, oraz wyświetlacze Transparent OLED w rozmiarach 55” i 30” – klasyczne, dotykowe, nadające się do interaktywnej reklamy, z opcją zainstalowania np. w miejsce szyby.

Czytaj więcej ->

Lenovo

Lenovo przygotowało na targi ważną premierę. To nowy ThinkSmart View Plus – 27-calowe dotykowe urządzenie klasy Microsoft Teams Display. Wyposażony w zaawansowaną kamerę i sound bar, View Plus jest przeznaczony do niewielkich sal. Znajdzie zastosowanie również w budkach telekonferencyjnych i w biurach stosujących hot-desking. Produkt ma trafić do sprzedaży w Q2 2023.

Warto przypomnieć, że w 2022 – chcąc tworzyć inteligentne biura dające większą efektywność i elastyczność współpracy zdalnej – Lenovo wypuściło ThinkSmart One – pierwszy Windows Collaboration Bar z certyfikacją pod Teams.

Czytaj więcej ->

EPSON

Rzeczywiście warto było zobaczyć, żeby uwierzyć! Mapping przy użyciu projektorów Epson to prawdziwa magia – obrazy wyglądały jak żywe! To dlatego Epson jest doskonałą propozycją dla wystawców sztuki, organizatorów pokazów, czy bardziej wymagających dizajnerów wnętrz sklepowych.

W ofercie Epson na uwagę zasługują m.in.: EB-810E, EB-L570U, EB-L770U i EB-L775U 4KE oraz seria EB-PQ2000. Projektor o ultrakrótkim rzucie EB-810E przeznaczony jest do pracy hybrydowej i sal edukacyjnych. Umieszczony raptem kilka centymetrów od ściany lub ekranu wyświetla obrazy 4K o przekątnej do 160 cali!

Projektory Epson EB-L570U, EB-L770U i EB-L775U 4KE oferują imponujący obraz o przekątnej do 500 cali. Laserowe źródło światła o jasności 5200-7000 lumenów jest idealne do średnich sal konferencyjnych czy wykładowych, przez co projektory tutaj wymienione mogą zainteresować klientów korporacyjnych, instytucjonalnych oraz wyższe uczelnie.

Klasę samą dla siebie stanowią projektory z serii Epson EB-PQ2000 o jasności 10 000 – 20 000 lumenów. To na obecną chwilę najmniejsze i najlżejsze na świecie markowe urządzenia do projekcji w rozdzielczości 4K.

Czytaj więcej ->

SHARP / NEC

Na stoisku Sharp/NEC zainteresowała nas propozycja dvLED z centralnie umieszczonym zakrzywionym gigantycznym ekranem.

Producent zaprezentował rozwiązania Control Room m.in. do sterowania całym stoiskiem, a w strefie Meeting and Collaboration najnowsze monitory interaktywne oraz projektory i ekrany LEDFull HD z pierwszym panoramicznym 21:9 dla widoku Front ROW. Ponadto rzucała się w oczy duża różnorodność monitorów Sharp/NEC i systemów dla platformy Digital Signage.

Czytaj więcej ->

EDBAK

EDBAK ProAV Mounting Solutions to polski producent, który po raz kolejny pokazuje się na ISE. Dzięki temu, że EDBAK jest widoczny obok legendarnych, wielkich marek, staje się coraz lepiej rozpoznawalny i kojarzony w skali globalnej, To na pewno zaszczyt i wyróżnienie, które buduje wizerunek tego małego-wielkiego producenta z Polski, firmy specjalizującej się w projektowaniu, instalacji i integracji systemów audiowizualnych dla klientów biznesowych, instytucjonalnych oraz prywatnych.

Podkreślić należy, że na stoisku EDBAK panowała świetna atmosfera. Zamiast hiszpańskich tapas serwowano ‘tapolki’ – nasze rodzime kanapki z gestem.

Czytaj więcej ->

Trzymamy kciuki za biznesowe sukcesy naszych rodaków i… na tym kończymy relację z ISE 2023. Choć w tej edycji wrażeń i ciekawych prezentacji nie brakowało, już czekamy na kolejną – ISE SHOW 2024.

W międzyczasie zachęcamy Was do kontaktu, bo z całą pewnością już niedługo w ofercie GMP Solutions znajdą się co ciekawsze nowinki AV/IT prezentowane na Targach w Barcelonie.

Zapraszamy!