Single Blog

  • Home
  • HP i nowa definicja współczesnego biura – „to nie ewolucja!”

HP i nowa definicja współczesnego biura – „to nie ewolucja!”

Chyba rzeczywiście będziemy świadkami technologicznej rewolucji tej jesieni?! Najnowsze urządzenia drukujące HP wprowadzają udogodnienia i zmiany wykraczające daleko poza określenie ‘ewolucyjne’…

Carles Farre (Global Head of Print Services and Solutions HP) zapewnia, że serie LaserJet Managed E700 i E800 stanowią rzeczywiście całkowicie „nową platformę”, która „zaspokoi potrzeby nowego biura”.

Praca zdalna vs. praca w biurze

Po kilkunastomiesięcznym okresie pandemii i zmianie trybu pracy, która objęła rzesze ludzi na całym świecie, HP zdecydowało się stworzyć rodzinę wielofunkcyjnych drukarek na miarę nowych potrzeb. Te nowe potrzeby określa przede wszystkim praca w modelu hybrydowym – drastycznie wzrosła liczba pracowników, którzy w 100% lub częściowo pracują zdalnie z domu.

Nie jest tajemnicą, że bardzo wiele osób ten model pracy polubiło, i potrzebuje obecnie silnej motywacji, by do biur wrócić. Bo faktycznie biura otwierają się na nowo, taki trend obserwujemy, jednak są to najczęściej zupełnie inne biura niż kiedyś…

Nowa definicja biura

C. Farre podkreśla, że biuro nie ma być miejscem, do którego z jakichś powodów musimy przychodzić, ale do którego chcemy przychodzić. Biuro musi przyciągać ludzi!
Najważniejszą cechę nowego biura C. Farre opisuje w tych słowach: „Ludzie muszą czuć, że w biurze będzie im lepiej, ponieważ mogą współpracować, mogą być produktywni, mogą być kreatywni…”

Żeby w biurze było lepiej niż w domu…

Trzeba stworzyć warunki pracy, które sprzyjają efektywności i wygodzie pracowników.

Ciekawe są wyniki badań przeprowadzonych przez Morning Consult dla HP. Z podsumowania wypływa następujący wniosek: profesjonalne drukarki i skanery są tym, za czym tęsknili pracownicy w trybie pracy zdalnej, i właśnie one mogą być skutecznym wabikiem, który nakłoni ich do powrotu do biur.

Dobry jakościowy druk przede wszystkim!

Badania pokazują, że około 57% uczestników ankiety przeprowadzonej na terenie USA i Kanady wyżej oceniało dostęp do drukarki niż „happy hours” z kolegami. Z kolei 55% uznało dostępność drukarek za ważniejszą od bezpłatnego lunchu na miejscu w biurowej kantynie. To daje do myślenia…

Większa wygoda

Co w związku z powyższym proponuje HP? Drukarki z serii LaserJet Managed E700 i E800 zapewniają jeszcze większy komfort obsługi!

Są wyposażone w kolorowy wyświetlacz o przekątnej do 10,1 cala i opcjonalnie w klawiaturę fizyczną. Oferują funkcjonalność FLOW 2.0, w tym możliwość podświetlania i edycji treści bezpośrednio z panelu sterowania oraz tworzenia niestandardowych skrótów. Dodatkowo obsługa katalogu aplikacji HP Workpath otwiera dostęp do ponad 100 natywnych rozwiązań usprawniających pracę.

Większa wydajność

Można szybciej? Można! Specjalnie zaprojektowany czterordzeniowy procesor ma dodatkowo zwiększać wydajność, umożliwiając nowym systemom drukowanie z prędkością do 70 stron na minutę i skanowanie z prędkością do 300 obrazów na minutę.

Urządzenia posiadają innowacyjną funkcję „Reverse and Retry” zapobiegającą pomijaniu stron podczas skanowania. Przykładowo, kiedy podczas pracy nad kilkudziesięciostronicowym dokumentem kartki skleją się w podajniku, drukarka pozwoli sprawnie ten problem rozwiązać bez konieczności powtarzania całej operacji.

Większe bezpieczeństwo

Chciałoby się powiedzieć, że E700 i E800 oferuje w tej chwili najbezpieczniejsze drukowanie na świecie. Zainstalowana technologia „Memory Shield” z pakietu HP Wolf Enterprise Security, samoczynnie wykrywa i blokuje zagrożenia, a nawet naprawia szkody wynikające z częściowo udaremnionego ataku na drukarkę. Pamięć urządzenia jest skanowana w trakcie pracy pod kątem anomalii, dzięki czemu złośliwe ataki łatwiej wykryć i uchronić się przed ich konsekwencjami.

Z kolei XGuard Control Flow Integrity firmy Karamba Security służy do monitorowania płynności pracy oprogramowania sprzętowego pod kątem oznak potencjalnych ataków typu „zero-day”.

Biuro oszczędne i ‘zielone’

HP znów pokazuje, że nie przestaje myśleć o środowisku. Nowe urządzenia drukujące posiadają funkcje redukcji odpadów i oferują znaczne zmniejszenie zużycia energii w przedziale od 10 do 13% w porównaniu z drukarkami poprzedniej generacji. Ponadto dedykowane wkłady atramentowe HP wykonane są w 59% z materiałów pochodzących z recyklingu.

Biuro stylowe

Drukarki serii E700 i E800 ze swoim nowoczesnym designem znakomicie wkomponują się w dowolną przestrzeń. Pięć łatwych do zainstalowania opcji barwnych paneli z przeznaczeniem na przód urządzenia, pozwala spasować je z kolorystyką otoczenia. Jak widać, HP stawiając na innowacyjną funkcjonalność nie zapomina o estetyce wnętrza.

Tyle pokrótce o nowych urządzeniach drukujących i o tym, jak HP odpowiada na potrzeby współczesnego biura. Ciąg dalszy nastąpi. Podzielimy się z Wami naszą wiedzą, przybliżymy wizję miejsc pracy przyszłości, aby przygotować Was jak najlepiej na tegoroczną jesień i technologiczną rewolucję HP!